Yaz ayını keyfe dönüştüren alanlar dönme vakti geldi

Yaz ayını keyfe dönüştüren alanlar dönme vakti geldi

Havaların bir türlü ısınmaması bizi bahçe ve balkon için yapacağımız birçok değişiklikten alıkoydu. Biz de havaların normal seyrinde gideceğini düşünerek, toprakla ve çiçekle buluşma zamanının geldiğini söyleyebiliyoruz. İsterseniz küçük bir balkona, isterseniz kocaman bir bahçeye sahip olun, toprağa dokunmak ve bir fidanın büyüdüğünü hissetmenin keyfini asla ötelemeyin. Bu yazımızda yapacağınız ufak müdahalelerle hem ruhunuza iyi gelecek bir aktivite olarak, hem de yaşadığınız alanı güzelleştirebileceğiniz bahçe ve balkon düzenlemesinden bahsedeceğiz. 

Rengarenk ve mis kokulu çiçekler

Muhteşem bir dış mekân dekorasyonu için en vazgeçilmez tasarım unsuru olan rengarenk çiçekler, keyifle vakit geçireceğiniz balkonun ve bahçenin en önemli unsurlarıdır. Kısacası, işe farklı tohumlar edinip toprağınızı havalandırdıktan sonra bu tohumları dikmekle başlayın. Bu durum bahçe ve balkon oturma alanınızın çiçek kokuları ve ferahlıkla dolmasına neden olur; daha yalın ve açık bir yaşam alanı için daha seyrek bitkiler de kullanabilirsiniz.

paysage balcony ile ilgili görsel sonucu

Taş ve bahçe süsleri

Balkonlar içinde yapacağınız bahçe peyzajı içinde taş, ahşap veya diğer bahçe süslerini kullanabilirsiniz. Bahçe süsleri; balkon bahçeleri içinde kullanabileceğiniz, bahçenize renk katacak ve peyzajın doğal bir bahçe gibi görünmesini sağlayacaktır.

İlgili resim

Şezlong ve şemsiyelerle güneşlenme alanı

Yaz ayında en fazla vakit geçireceğimiz alanlar balkon ve bahçe olmasından dolayı, yaza uygun bir yaşam formunu da buraya taşımamız kaçınılmaz olacaktır. Balkon ya da bahçenizde şezlong ve şemsiyelerle oluşturacağınız bir güneşlenme alanı size her gün evinizde tatil keyfi yaşatmaya kısmen de olsa yetecektir. 

İlgili resim

Renkli ve enerjik tasarımlar

Yaz ve bahar ayları yıl içinde en enerji dolu ve neşeli olduğumuz aylar olması nedeniyle, enerjiyi bahçe ve balkonlarınıza da yansıtın ve renkli tasarımlar oluşturun. Renkli ve sıra dışı tasarımlı mobilyalar bahçe ve balkonlarınıza ekstra neşe ve enerji katacak ve size kendinizi daha iyi hissettirecek. Yaz mevsiminin akşam keyfi için de şık bir ışıklandırma kullanabilirsiniz. 

paysage balcony ile ilgili görsel sonucu                    balcony colorful design ile ilgili görsel sonucu
 

Konfor alanları 

Küçük bir balkonunuz ya da dar bir bahçeniz dahi olsa farklı bahçe salıncağı modelleri ile yazın açık hava keyfinizi arttırabilir ve kendinize şık bir dinlenme alanı yaratabilirsiniz. 

balcony swing ile ilgili görsel sonucu                         balcony swing ile ilgili görsel sonucu

Kendiniz tasarlayın 

Dekorasyonla ilgili hep gördüğünüz ve uygulamaya can attığınız fikirlerinizi uygulama zamanı gelmiş olabilir. Paletten oturma grubu yapma ya da kendiniz tasarlayacağınız çanak şömine, rengarenk yastıklar kullanarak yapacağınız bir keyif köşesi… Hayal gücünüzü zorlayıp, kendinize benzersiz bir alan yaratabilmeniz için en uygun alan balkon ve bahçe sizin emrinizde!

garden color pillow decoration ile ilgili görsel sonucu

DON KİŞOT AHŞAP DÜNYASI 


 


Yukarı