Mutfağınız ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?

Mutfağınız ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?

Yiyecek hazırlanması ötesinde anlam taşıyan, sosyalleşmek, aile ve arkadaşlarla vakit geçirmek için kullanılan çok amaçlı mekânlar olan mutfaklar, günümüzde işlevselliğinin dışında, tarzları ve kişiliğinizi yansıtmalarıyla öne çıkan, evin en önemli alanı haline gelmiştir. Durum bu olunca da dekorasyon kelimesi denilince de akla ilk gelen ve zengin seçenekler sunmasıyla da göz dolduran mutfaklar, her geçen gün yeni seçeneklerle değişimi sevenlerin beğenisine sunulmakta. Bizlerde mutfağınızın havasını değiştirecek önerileri sizler için derledik. 

Aydınlık bir görüntü 

Mutfağınızda ferah bir görüntü elde etmek için mutfak dolaplarında beyaz rengi kullanmanız oldukça başarılı sonuçlar verebilir. Mutfağınız iç açıcı ve nefes aldıran bir mekana dönüştüren beyazın tazeliği ve asilliği eşliğinde sizler de yemeklerinizi zevkle hazırlamanın tadına varabilirsiniz.

white kitchen ile ilgili görsel sonucu

Açık Mutfak 

21. yüzyılın hızlı yaşamına ayak uydurabilecek daha kompakt, daha aydınlık ve daha pratik evler gün geçtikçe daha fazla önem kazanıyor. Buna paralel olarak bu türden evlerle mükemmel uyum sağlayan her türden ve her boyuttan açık mutfak da büyük bir hızla yaygınlaşıyor. 

Ferahlık ve rahatlık hissini pekiştiren açık mutfakların yalnızca büyük evler için uygun olduğunu düşünmeyin. Doğru tasarlanmış bir açık mutfak ya da ankastre mutfak küçük bir evle de uyum içinde olabilir. 

white kitchen ile ilgili görsel sonucu

Minimalizm yine sahnede

Kulpları gizlenmiş mutfak dolaplarının minik detaylar ile açılabildiği, sessiz ve kayarak açılan çekmecelerin yine gizli gömme dolaplarla buluştuğu modern mutfaklarda minimalizm akımından etkilenen sade görüntü ön plana çıkmaktadır. Az ve gerekli eşyaların olması, işlevselliğin ön plana çıkması, gün ışığından olabilecek en yüksek seviyede faydalanmak için yapılacak seçimler de bu düşüncenin temel prensiplerini içerir.  

minimal kitchen ile ilgili görsel sonucu

Ahşap tasarım 

Beyaz dolaplara en güzel alternatiflerden biri olan ahşap dolaplar alanda doğal görünümü arttıran önemli bir farklılık yaratabilir. Doğal bir görüntüyü sevenler için öncelikli bir seçenek olacak ahşap görüntüsünü, çiçek ve konsepte uygun birçok malzemeyle doğallık temasının altını çizebilirsiniz. 

wooden kitchen ile ilgili görsel sonucu

Mozaik taşlar

Yüksek aşınma dayanımı, dayanıklılık, uzun ömürlülük ve hijyen gibi faydaları, estetik mekanlar yaratmanıza izin verecek renkler, dokular ve boyutlarda sunan  mozaik taş modelleri kullanarak mutfağınıza farklılık katabilirsiniz. 

İlgili resim

Portatif tezgah seçimi

Genişleyebilen, istediğiniz zaman yerini değiştirebileceğiniz mutfak tezgahları mutfakta işinizi bir hayli kolaylaştırabilir. Mutfağınızın ihtiyacınıza göre hayal edip tasarlanacak bu çalışmalarla, evinizin en önemli bölümü olan mutfağınızı ihtiyacınıza yönelik, estetik bir biçimde değiştirebilirsiniz. 

portable kitchen ile ilgili görsel sonucu

 

DON KİŞOT AHŞAP DÜNYASI 


Yukarı