Ev Dekorasyonunda Ahşap Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ev Dekorasyonunda Ahşap Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son yıllarda ahşaba artan ilginin, insanların doğal ve basit dekorasyonlara doğru bir eğilim içinde olduğu ve yapaylıktan sıkıldığının en büyük kanıtı. Bu yüzden evinize doğallığı getirecek ahşabı en doğru şekilde kullanılması doğrultusunda sizler için birkaç bilgi derledik.

Mutfak

Mutfakta kullanılan ahşap detaylar son yılların hızla yükselen iç dekorasyon seçiminde öne çıkıyor. Doğal bir dağ evi görüntüsü sağlamak için kullanılan ahşap kullanımının yanında, ürün seçiminde Country stil denilen eskitme mobilyalarla ortama sıcak bir hava katılıyor. Az işlenmiş görünümü ile natürel dokuların ön plana çıkarılması dönemsel esintilerin hissedilmesini kolaylaştırıyor.

country kitchen ile ilgili görsel sonucu

Duvarlar

Duvarlarda ahşap kullanımı, İspanyol dekorasyonunda daha fazla görülür. Eğer eviniz küçükse ahşap kullanırken tüm duvarları değil, sadece bir duvarı ahşap kullanarak kaplamanız, hem doğallığı arttıracak hem de evinizi daraltmayacaktır. Duvarlarda ahşap kullanımı için ayrıca raf veya kütüphanelerden de yararlanabilirsiniz. Evinizin rengine uyumlu olacak şekilde seçeceğiniz raf veya kütüphaneleri canlı bitkilerle süslediğinizde evinizin havasına güçlü bir etki katacağını görebilirsiniz.

İlgili resim

Döşemeler

Evlerin döşemelerinde ahşap uzun zamandır tercih edilen bir malzeme. Döşemeler için günümüzde birçok farklı alternatif bulunuyor. O yüzden döşeme seçimi yaparken, döşeme rengi ile mobilya renginin uyumlu olmasına, cinsine ve kullanım alanlarının büyüklüğüne dikkat edebilirsiniz. Son dönemde banyo ve mutfakta da sıkça kullanılan ahşap seçiminde özellikle suya dayanıklı ürünler kullanılması, banyo ve mutfak alanlarının evin diğer alanlarına göre daha dar olması nedeniyle de renk seçimi bunu göz önüne alarak yapılması daha doğru bir sonuca ulaşmanızı sağlayabilir.

wooden bathroom ile ilgili görsel sonucu

Dekorasyon

Ahşabı dekoratif bir unsur olarak kullanmak konusunda zengin fikirlerle karşılaşıyoruz. Kitaplıklar, ahşaptan yapılmış objeler gibi genel mobilyalarla birlikte ahşabın küçük detaylarını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer büyük bir dekorasyon değişimine gidemiyorsanız ve sadece evinizde ahşap bulundurmak istiyorsanız da ahşap saksılar, ahşap tablolar, ahşap ayna çerçevesi gibi aksesuarları evinizin farklı bölümlerine yerleştirebilirsiniz. Bu sayede ufak bir ahşap dokunuşun bile evinizdeki bir çok dengeyi olumlu yönde değiştirdiğini görebilirsiniz.

wooden home decorations ile ilgili görsel sonucu

 

Donkişot Ahşap Dünyası 

 


Yukarı