Değişime Bir Yerden Başlayın

Değişime Bir Yerden Başlayın

Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde, herkesin yeni bir başlangıç için bahaneler yaratması hiç zor değil.  Bunun için yapılacak en doğru hamle ise; işe gerçekçi hedeflerle başlamak.  

Değişime ufak alanlarla başlayın

Değişme başlamadan önce kendimize bir plan ve hedef bulmak ve tasarıyı somut hale getirecek adımları belirlemek doğru bir başlangıç. Bizim değişime örnek olarak sunacağımız nokta, yaşam alanlarınız lehine bir dönüşüm olsa da bunu hayatınızı ilgilendiren her türlü tasarıya uygulayabilirsiniz. Çünkü eviniz, arkadaşlarınız ve içinde bulunduğunuz her şey aslında sizin seçiminiz ve bunları değiştirmek için yeteri kadar zamanınız olduğunu sakın unutmayın. 

ı want change ile ilgili görsel sonucu

En çok zaman harcadığınız alandan başlayın 

Değişimi düşünmek fikri bile sizi yorarken, hareket geçmek imkansız hale gelebilir. Gördüğünüz alanın sizin gücünüzü aştığını ve nerden ve nasıl bir değişimle işe başlayacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bunun için en doğru seçim en fazla vakit geçirdiğiniz veya en fazla vakit geçirmeyi sevdiğiniz alandan başlamak olacak.  

İlgili resim

Mutfak ve Banyo gibi alanlarda küçük değişimlerle büyük farklılıklara ulaşabilirsiniz

Her evin en karakteristik alanları olan banyo ve mutfak alanları, zorunlu olarak vakit geçirdiğimiz evin en önemli alanları olmanın yanında küçük değişimlerle büyük farklar yaratacağımız alanların başında geliyor. Mutfakta her zaman elimizin altında olduğu ve kullandığımız bir takım ürünleri değiştirerek işe başlayın.

Seçeceğimi farklı renkte bir perde, masa takımı, yer döşemeleri, az sayıda kullanacağınız doğal objeleri, çiçek gibi ufak veya kısmen büyük dokunuşlarla evinizin ne kadar değiştiğine inanamayacaksınız ve aşama aşama bu durumu evinizin her alanına yaymaya çalıştıkça, küçük adımlarla gelen büyük değişime şahit olacaksınız.  

curtain kitchen ile ilgili görsel sonucu

En önemli değişim azalmaktan geçiyor

Azaltmaktan sakın korkmayın. Kullanmadığınız ürünlerin sizin üzerinizdeki ağırlığı zannettiğinizden çok daha fazla. Bu yüzden kullanmadığını ürünleri geri dönüşüm döngüsünü göz ardı etmeden elinizden çıkartın. Ne kadar fazla alanının size kaldığını görünce şaşıracaksınız. Kullandığınız eşyalara daha çabuk ulaşmanın, ekstra ve iş zaman kaybı ve göz yorgunluğundan kurtulduğunuz an bunu neden daha önce yapmadığınıza kızabilirsiniz. 

minimal house design ile ilgili görsel sonucu

Doğal malzemeler kullanın 

Sadece çevre için değil kendiniz için de yapacağınız bu seçimin yaşam alanlarına daha ferah ve daha dekoratif bir hava kattığını göreceksiniz. Kullanımına en sık rastladığımız ahşabın malzemenin evi kattığını dinginlik ve huzura sizler de şaşıracaksınız. Kullanımı kolay ve geri dönüşüm malzemesi olan ahşabı aynı zamanda kolaylıkla sizler de evinizin herhangi bir alanında raf ya da sehpa kullanımı için üretebilirsiniz. 

tiny house kitchen ideas ile ilgili görsel sonucu

Renk seçimi önemli 

İç dekorasyon tasarımında kullanılan renklerin, insanlar üzerinde yarattığı duygular oldukça etkilidir. Farkında olmadan evin içinde kullandığınız renkler sizin renkleriniz olmayabilir veya eviniz için doğru rengi kullanmıyor olabilirsiniz. Bunun için her rengin bir anlamı olduğunu öğrendikten sonra sizin için en doğru rengi eviniz için seçebilirsiniz. 

tiny house design ile ilgili görsel sonucu

Her insanın bir stili vardır 

Sizi diğerlerinden benzersiz kılan ruh halleri, seçimlerinizi de yansır. Eviniz ne kadar size benzerse, o kadar huzurlu ve uyumlu bir ruh haline bürünür onunla bütünleşebilirsiniz. Mumlar, aksesuarlar, kullanılan ışıklar, koku bir bütün olarak size dair ipucu verir. Üretkenliğinize faydalı olacak bu durumu kendi lehinize çevirmek için, evde sizi rahatsız eden ne varsa ortadan kaldırın. 

İlgili resim

Özet olarak tasarımlarının, içerisinde yaşayan insanları davranış ve gelişim açısından etkilediği bilimsel olarak ispatlanmış bir gerçektir. Yapılan araştırmalar, bir tasarımın insan hayatını olumlu veya olumsuz yönde etkileyebildiğini ortaya koymuştu. Bu yüzden bu yıl planladığınız değişime yaşam alanlarınızı değiştirerek başlayın ve sizin için ne kadar çok şeyin değiştiğini göreceksiniz. 

 

Donkişot Ahşap Dünyası 


 


Yukarı